СРПСКА ВИЛА - БРОЈ 48

Обавјештење о резултатима литерарног конкурса и такмичења у рецитовању и бесједништву у оквиру манифестације 25. ''Вишњићеви дани'' у Бијељини

Objavljeno sreda, 21 novembar 2018 13:20
Štampa

Литерарни конкурс "Филип Вишњић и Вук Караџић су нас задужили да чувамо српски језик и ћирилицу" - основне школе:

Награда Име и презиме ученика, разред Шифра рада Назив школе Наставник-ца
1. награда Кристина Паунић, 8-2 разред Шифра: ПЊПК 10 ОШ ''Петар Петровић Његош'' Велика Обарска Маја Медан-Радмановић
2. награда Милана Ђокић, 8-3 разред Шифра: Плава звезда ОШ ''Дворови'' Дворови Драгица Николић
3. награда Страхиња Продановић, 9-1 разред Шифра: Јаблан ОШ ''Петар Кочић'' Бродац Жељка Козомара
Маја Радић, 8-2 разред Шифра: Радилица ОШ ''Меша Селимовић'' Јања Марица Батинић

 

Литерарни конкурс "Велика трагедија и велика побједа српског народа у Првом свјетском рату'' - средње школе:

Награда Име и презиме ученика, разред Шифра рада Назив школе Наставник-ца
1. награда Слађана Лукић, III -7 разред Шифра: Симфонија сјећања Гимназија ''Филип Вишњић'' Бијељина Радмила Марић
2. награда Александра Стевановић, IV разред Шифра: Сташко Сондермајер Техничка школа ''Михајло Пупин'' Бијељина Александра Новаковић
3. награда Ивана Пијетловић, III-5 разред Шифра: Догма 2001 Гимназија ''Филип Вишњић'' Бијељина Наташа Трифковић Ђмура

 

Рецитатори - основне школе, млађи узраст:

Награда Име и презиме ученика, разред Назив школе Наставник-ца
1. награда Андреа Лазаревић, 5. разред ОШ ''Петар Петровић Његош'' Велика Обарска  
2. награда Нађа Јефтић, 5. разред ОШ ''Петар Петровић Његош'' Велика Обарска  
Маријана Стајић, 5. разред ОШ ''Вук Караџић'' Бијељина  
Софија Симеуновић, 2. разред ОШ ''Стеван Немања'' Горњи Драгаљевац - ПШ Вршани  
3. награда Немања Глигоревић ОШ ''Ћирило и Методије'' Главичице  
Душан Микић, 4. разред ОШ ''Кнез Иво од Семберије'' Бијељина Тања Ристић
Никола Вуковић, 3. разред ОШ ''Вук Караџић'' Бијељина  

 

Рецитатори - основне школе, старији узраст:

Награда Име и презиме ученика, разред Назив школе Наставник-ца
1. награда Миланка Јаковљевић, 9. р. ОШ '' Петар Кочић'' Бродац Жељка Козомара/Ранка Владић
Марко Ристић, 9. р. ОШ ''Кнез Иво од Семберије'' Бијељина Милица Стојановић
2. награда Ивана Зеленовић, 8. р. ОШ ''Алекса Шантић'' Угљевик Радинка Лукић
Анастасија Гогић, 8. р. ОШ ''Кнез Иво од Семберије'' Бијељина Милица Стојановић
Гордана Петровић, 9. р. ОШ ''Стеван Немања'' Драгаљевац Горњи  
3. награда Александра Стојановић, 9. р. ОШ ''Меша Селимовић'' Јања Марица Батинић
Кристина Стевановић, 9. р. ОШ ''Алекса Шантић'' Угљевик Милица Михојлић
Зорица Мркаљевић, 6. р. ОШ ''Меша Селимовић'' Јања Сања Мацановић

 

Бесједници - основне школе:

Награда Име и презиме ученика, разред Назив школе Наставник-ца
1. награда Марко Ристић, 9.р. ОШ ''Кнез Иво од Семберије'' Бијељина  
Александра Стојановић, 9. р. ОШ ''Меша Селимовић'' Јања Марица Батинић
2. награда Зорица Мркаљевић, 6. р. ОШ ''Меша Селимовић'' Јања Марица Батинић
Ана Бајић, 7. р. ОШ ''Кнез Иво од Семберије'' Бијељина - ПО Ковиљуше  
3. награда Драгана Барбу ОШ ''Вук Караџић'' Бијељина Стајка Стојановић

 

Рецитатори - средње школе:

Награда Име и презиме ученика, разред Назив школе Наставник-ца
1. награда Невена Јовановић, III-2 Гимназија ''Филип Вишњић'' Бијељина Наташа Трифковић Ђмура
2. награда Ведрана Тодоровић, III-5 Гимназија ''Филип Вишњић'' Бијељина Наташа Трифковић Ђмура
3. награда Ивана Бабић, II-1 СШЦ ''Михаило Петровић Алас'' Угљевик Валентина Гаврић

 

Бесједа на задату тему:

Награда Име и презиме ученика, разред Назив школе Наставник-ца
1. награда Ивана Пијетловић, III-5 Гимназија ''Филип Вишњић'' Бијељина Наташа Трифковић Ђмура
2. награда Милана Настасић, IV-6 Пољопривредна и медицинска школа Бијељина Биљана Настасић
3. награда Ања Ђокић, I-6 Пољопривредна и медицинска школа Бијељина Биљана Настасић

 

Бесједа на слободну тему:

Награда Име и презиме ученика, разред Назив школе Наставник-ца
1. награда Јована Барбу, IV Економска школа Бијељина  
2. награда Алесандро Манојловић, III Економска школа Бијељина  
3. награда Миленко Божић Технички школски центар Зворник Сњежана Радаковић
  Јована Давидовић, IV Пољопривредна и медицинска школа Бијељина Биљана Настасић

 

Бесједа - студенти: Посебна похвала за студента УИС Правног факултета у Бијељини - Јевто Калајџић (без конкуренције).

Захваљујемо се школама на сарадњи, а награђеним ученицима упућујемо честитке.

Додјела награда и захвалница ће се одржати у четвртак, 8. 11. 2018. године у 16,00 часова у великој сали Центра за културу у Бијељини. Након додјеле награда, у 17,00 часова у великој сали биће одиграна представа ''Вук Стефановић Караџић'' по тексту Милована Витезовића, игра: Љубо Божовић. Представа је организивана као поклон свим ученицима и улаз је слободан, те вас молимо да обавијестите ученике и наставнике о термину одржавања овог програма. Захваљујемо!

Од 1902. године, када је основано, па све до данас, Српско просвјетно и културно друштво „Просвјета“ остварује своју грандиозну улогу у очувању и развоју културе и духовности српског народа.

 

СПКД "ПРОСВЈЕТА" - ГО Бијељина   КОНТАКТ
Организација Друштва Новости   Кнеза Милоша 30
Историјат Вишњићеви дани   76 300 Бијељина
Молба за оснивање Српска вила   Teл. +387 (0)55/209 580
Статут Информатор   Моб. +387 (0)66/686 980
Галерије      E-mail: spkdbn@teol.net
       
       

 

2016 - SPKD 'PROSVJETA' Gradski odbor Bijeljina | Sva prava zadrzana. | Dizajn: IdeaPlus | WebMail